Ukulele

Ukulele je hudební nástroj zrozený na Havaji v 19. století. Postupem času si své obliby získalo i u českých milovníků jazzu a country. Ukulele se velmi podobá kytaře, avšak je trochu menší a hraje se na něj odlišně. Nejlepší tóny vycházejí při brnkání na struny na pomezí krku a těla tohoto čím dál více oblíbeného hudebního strunného nástroje.

Ukulele mívá většinou jen čtyři struny, ale můžete se setkat i s šesti strunami a různou délkou ukulelí. Začínajícím hráčům se doporučuje začít u menší velikosti – sopránového ukulele, které je dlouhé 53 cm a ladí se na C dur g’c’e’a’. Větší jsou potom koncertní ukulele dlouhé 58cm, tenorové ukulele dlouhé 66cm a barytonové ukulele dlouhé 76cm. K dostání jsou však i mini – sopranino a maxi basové ukulele, nebo elektroakustické a elektrické ukulele.

Belgická firma Stagg nabízí všechny druhy ukulelí, včetně příslušenství, jako jsou nylonové struny, lehké obaly a kufry. Kvalitně vyrobená ukulele máte na výběr v přírodních barvách dřeva (smrk, akát, mahagon aj.). Ukulele v příjemných pastelových barvách, nebo i s motivy zvířátek jako je zebra, žirafa, plameňáci upřednostní především mladší hudebníky.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.