Piana a keyboardy

Piana a keyboardy patří mezi oblíbené klávesové nástroje, které se obzvlášť v poslední době velmi rozšířily. Keyboardy, česky také klávesy, jsou velmi vhodným nástrojem pro děti nebo začínající muzikanty, kteří nechtějí hned investovat do nákladného klavíru či pianina a menší rozsah klaviatury jim ulehčí jejich hudební začátky.

Zatímco klasický klavír disponuje 88 dynamickými klávesami, u většiny keyboardů se setkáme s klaviaturou o 61 klávesách, v případě levnějších modelů nebo provedení pro děti pak narazíme také na 54 kláves klaviatury.

Z keyboardů mnoho hráčů často postupně přechází například na digitální pianino. To nabídne již kvalitnější zvuk, zůstávají ale i výhody, které nabízí keyboard – tedy například možnost připojení sluchátek, což umožňuje hráči cvičit v jakoukoli denní dobu, aniž by rušil své okolí.

Tak jako ke každým jiným, i ke klávesovým nástrojům je třeba zakoupit také kvalitní a kompatibilní příslušenství, pokud to s hrou myslíte alespoň trochu vážně a chcete svůj hudební nástroj chránit před poškozením.

Ke každému klávesovému nástroji, ať už jste majiteli křídla, piana anebo kláves neodmyslitelně patří stoličky Stagg. Stolička by měla být nastavitelná, aby bylo možné přizpůsobit její výšku co možná nejpřesněji postavě hráče. Správné držení těla je nejen v případě klávesových nástrojů jedním z hlavních předpokladů dosažení správné techniky hraní.

Hudebníci hrající na klávesy nutně potřebují ještě stojany na keyboardy Stagg, které mívají obvykle skládací konstrukci a jejich výšku lze rovněž přizpůsobit.

Cestujete-li s klávesami často například na vystoupení, ale i v případě, že je chcete pouze chránit před nejrůznějšími nepříznivými vlivy během uložení ve studiu či domácím prostředí, přijdou Vám velmi vhod speciální pouzdra na keyboardy Stagg. Na cestování si pak můžete vybrat odolnější typy připomínající konstrukci kufru, pro uložení postačí běžná taška na klávesy Stagg.

Světoznámý výrobce Stagg Vám v rámci klávesových hudebních nástrojů, ale i příslušenství k nim nabízí maximální záruku kvality a široký výběr. Příslušenství pro klávesové nástroje pro vás Stagg vyrábí:

  • aparatury a komba pro keyboard
  • stojany na keyboardy
  • lavice a stoličky pro klávesové nástroje
  • tašky a pozdra na keyboardy
  • kabely
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.