Smyčcové nástroje

Světoznámý výrobce hudebních nástrojů a zvukové techniky Stagg přináší široký výběr kvalitních hudebních nástrojů za bezkonkurenční ceny.

Značnou část produkce firmy Stagg tvoří také smyčcové nástroje, mezi něž řadíme například velmi oblíbené housle, violoncella, kontrabasy, ale rovněž elektrické smyčcové nástroje Stagg, mezi nimiž najdeme kupříkladu i elektrické housle.

Housle se celosvětově a velmi dlouhodobě řadí mezi jedny z nejoblíbenějších hudebních nástrojů vůbec, a to i přesto, že technika hraní je zde obtížnější než například u kytary či klavíru. Přestože technicky je možné na housle drnkat i prsty podobně jako na kytaru, správná technika hraní vyžaduje použití speciálního houslového smyčce. I díky tomu, že hru na housle je třeba začít cvičit v co možná nejnižším věku seženete mezi houslemi zmenšené modely v celé řadě nejrůznějších velikostí. Housle se výborně osvědčují ve všech žánrech coby sólový i doprovodný nástroj.

Větší a poněkud modifikovanou verzí klasických houslí je pak viola, jakýsi mezistupeň mezi violou a kontrabasem tvoří zase violoncello, někdy zkráceně označované také jako cello. Také tento nástroj se i přes svou atypičnost dočkal značného rozšíření a oblíbenosti mezi veřejností.

Posledním a také největším nástrojem z rodiny klasických smyčcových instrumentů Stagg je kontrabas. Jeho primární úlohou v rámci orchestru je udávat rytmus a hrát spolu s bicími basovou linku. Některé z hudebních žánrů, například jazz, však dokázaly využít i tohoto typicky doprovodného nástroje jako instrumentu sólového. Nejen kontrabas, ale například i jeho alternativa v podobě baskytary se tedy může velmi dobře uplatnit v jazzu jako sólový nástroj. Kontrabas se vždy ladí o jednu oktávu níže, než je uvedeno v notovém zápisu.

Specální a v poslední době velmji oblíbenou skupinou smyčcových nástrojů jsou elektrické nástroje a to zejména elektrické housle a elektrický kontrabas. Elektrické smyčcové nástroje mají řadu výhod, nejenže je můžete zesilovat vhodnou zvukovou aparaturou, ale například v případě elektrického kontrabasu si ulehčíte přitransportu a nezabírá tolik místa.Vyberte si s široké nabídky elektrických i klasických smyčcových nástrojů značky Stagg. Stagg pro vás vyrábí tyto smyčcové nástroje a příslušenství:

  • housle
  • violy
  • čela
  • kontrabas
  • komba
  • smyčce
  • struny
  • pouzdra pro symčcové nástroje
  • stojany
  • elektrické smyčcové nástroje
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.