Housle

Housle se zaslouženě řadí k těm nejoblíbenějším a nejrozšířenějším smyčcovým hudebním nástrojům. Jejich zvuk je u posluchačů velmi oblíbený a uplatnění najde houslista napříč různými žánry také široké. Největší roli ale housle sehrávají v klasické hudbě, zpravidla tvoří základ každého symfonického, ale i komorního orchestru. Stejně tak existuje i velké množství skladeb pro sólové housle – skladatelé minulosti i současnosti věnovali tomuto hudebnímu nástroji skutečně mnoho pozornosti.

Příjemné u houslí je, že mohou být něčím víc než jen pouhým hudebním nástrojem – při správné péči vydrží kvalitní housle bez nadsázky několik století, aniž by se snižovala jejich kvalita.
Při výběru houslí by zejména v případě dětí měla sehrát velkou roli velikost houslí. Housle Stagg se vyrábí ve velikostech 1/8, 1/4, 1/2, 3/4 a 4/4, další zajímavostí jsou též elektrické housle. Pokud by housle byly pro začínajícího hudebníka příliš velké nebo naopak malé, hra by se mohla stát nepohodlnou, přinášet různé bolesti páteře i rukou a zbytečně by tak hráče odrazovala od dalšího cvičení, které bývá i tak poměrně náročné. Stagg kromě houslí vyrábí též violoncella, violy, kontrabasy a velký výběr smyčců či pouzder pro symčcové nástroje.

housle Stagg

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.