Hudební aparatura

Hudební aparatura je v rámci technického zařízení pro muzikanty jedním z nejdůležitějších prvků, a to hned vedle kvalitních hudebních nástrojů. Aparaturou jako takovou ale mohou být vybaveny rovněž hudební kluby a další pořadatelé, kteří poskytují zázemí vystupujícím skupinám i samostatným hudebníkům.

Aparatura se řadí do oboru zvukové techniky a sestává ve většině případů jednak z kvalitního zesilovače, jednak je její nedílnou součástí i reprobox. S reproboxy se někdy můžeme setkat také pod označením reprosoustavy – jedná se v podstatě o soustavu několika výkonných reproduktorů umístěných do jediné skříně.

Aparatura je především důležitým vybavením pro kytaristy. Kytarová aparatura Stagg zajišťuje optimální zesílení a šíření hry po celém sále. S rozšířením baskytar mezi běžné nástroje moderní muziky se ale stala naprosto běžnou také baskytarová aparatura. Optimální technické vybavení ale samozřejmě potřebují i další nástroje, s nimiž se běžně na pódiu setkáme, nejen instrumenty kytarového typu. Pro klávesy je při větším vystoupení nutná keyboardová aparatura Stagg, výjimkou ale není například ani aparatura pro elektrické bicí Stagg.

Pokud hudebník nepovažuje za nutné investovat do celé nákladné aparatury, v případě vystoupení menšího rozsahu často postačí také takzvaná komba, která s sebou kromě dostupné ceny navíc nesou i výhodu snadné mobility. Veškeré stěhování včetně instalace zvládne muzikant sám. Výrobce Stagg Vám v tomto ohledu nabízí široký výběr vybavení se zárukou vysoké kvality. Vyberete si nejen klasiku, tedy kytarové kombo nebo baskytarové kombo, ale také keyboard kombo, kombo pro bicí či speciální kombo pro elektroakustickou kytaru, která spojuje vlastnosti elektrické a akustické kytary do jednoho nástroje.

Značka Stagg pro vás vyrábí nasledující varianty hudební aparatury:

  • komba pro akustickou kytaru
  • komba pro elektrickou kytaru
  • komba pro elektrinické bicí
  • komba pro smyčcové nástroje
  • komba pro elektrickou baskytaru
  • aktivní reproboxy
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.